Bardziej Piękna · Bardziej Zdrowa

Naturalne kosmetyki z miodu

Miód jest cennym darem natury, który może nam pomóc w wielu dziedzinach życia. Wiadomo, że miód jest nie tylko cennym składnikiem zdrowej diety, ale i skutecznym wsparciem w walce o piękny wygląd.

W jaki sposób z jego wyjątkowych właściwości korzysta naturalna i współczesna kosmetyka?

O tym, że miód w kosmetyce odgrywa bardzo ważną rolę, możemy się przekonać podczas wizyty w drogerii. W wielu kremach oraz w maseczkach miód pojawia się jako jeden z głównych składników. Kosmetyki takie cieszą się wielkim powodzeniem, choć aby w pełni wykorzystać kosmetyczne właściwości miodu, warto przygotować domowe, w pełni naturalne kosmetyki z miodem w roli głównej. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Domowe zabiegi kosmetyczne mogą zdziałać cuda.

Kosmetyki przygotowane z miodu, dzięki ogromnej ilości substancji czynnych biologicznie, doskonale odżywiają skórę i sprzyjają jej szybkiej regeneracji. Woda miodowa, czyli naturalny kosmetyk sporządzony z 2 łyczek miodu oraz 4 litrów ciepłej wody, jest świetnym przykładem naturalnego kosmetyku, który można przygotować w prosty sposób i który pozwala osiągnąć wspaniałe efekty. Woda taka świetnie nadaje się do wycia twarzy i szyi, które wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Jeśli chcemy odżywić skórę, możemy postawić na maseczki sporządzone z miodu. Miód można tutaj z powodzeniem łączyć z takimi składnikami, jak kurze jaja, gliceryna czy sok z cytryny.

Dzięki temu maseczki takie stają się kosmetykami wyjątkowo skutecznymi, a korzystanie z nich przyniesie naszej skórze wiele korzyści. Wśród ciekawszych rozwiązań znajduje się maseczka z miodu i twarogu, która r nadaje się do pielęgnacji niemal każdego rodzaju cery. Dla tych osób, które chcą oczyścić skórę, dobra będzie z kolei maseczka przygotowana z miodu i białka. W trakcie naturalnej pielęgnacji skóry warto też postawić na sprawdzony duet, czyli na miód i mleko. Kosmetyki przygotowane z tych składników to prawdziwa bomba witaminowa dla ludzkiej skóry oraz wiele korzyści dla każdego miłośnika naturalnego piękna.

Wpis powstał we współpracy z moją koleżanką, prowadzącą bloga: O kosmetykach po ludzku