Bardziej Piękna · Bardziej Zdrowa

Opalanie – jak się nie sparzyć?

Każdy z nas czeka na lato (a jest właśnie jego środek!) i wyjazd wakacyjny, kiedy to znów wystawimy swoje ciało na działanie promieni słonecznych. Chcąc czy nie chcąc nawet w słoneczne dni jesteśmy na to narażeni. Nawet krótkie wyjścia na dwór mają wtedy niezwykle pozytywny wpływ na nasz nastrój. Musimy przy tym wszystkim uważać jednak na to, by nie poparzyć skóry czy zmagać się z udarem słonecznym.

Jak się ochronić?

Kremy i kapelusze to jedno. Najważniejsze jest, by w tym wszystkim pamiętać o umiarze. Mówiąc o opalaniu należy wspomnieć na początku o jego zaletach. Chyba każdy z nas wie, że musimy odpowiednio chronić się przed promieniami słonecznymi. Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą skórę to możemy jeszcze wynieść z tego większe korzyści niżeli ładna opalenizna.

Witamina D3

Przede wszystkim wpływ promieni słonecznych wpływa na syntezę witaminy D3. Owa witamina pozwala na lepsze przyswajanie wapnia. Niedługie opalanie ma także pozytywny wpływ na cerę osób, które zmagają się z trądzikiem. Osoby te zauważają, że właśnie w tym czasie zmniejsza się ilość stanów zapalnych. Jeśli zamierzamy się opalać to musimy pamiętać, by było to bezpieczne opalanie. Same filtry ochronne to może być za mało. Przed wyjściem na słońce musimy odpowiednio przygotować naszą skórę do opalania.

Nawilżenie – peeling, balsam, mleczko

W tym celu należy ją nawilżać. Mowa tu o balsamach czy mleczkach, które są łatwo dostępne. Co jakiś czas warto wykonać również peeling (przede wszystkim, peeling np. kawowy warto jest robić samodzielnie – przepis diy) Jeśli już o to zadbamy to z pewnością już myślimy o tym jak mamy zachować na dłużej naszą opaleniznę. Głównie należy pamiętać o nawilżaniu skóry – nie tylko podczas wakacji i opalania. Następnie należy kupić odpowiedni krem z filtrem. Tutaj należy pamiętać, że pierwsze warstwy powinniśmy nałożyć nawet pół godziny przed opalaniem. Poza ty chrońmy naszą głowę, usta i oczy przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki powyższym zasadom zauważymy, że możliwe jest bezpieczne opalanie. Bez późniejszego bólu. Zachowanie opalenizny jest również możliwe, ale wymaga to systematycznego nawilżania naszej skóry. Warto o tym pamiętać, ponieważ nie stosując się do tego możemy przyczynić się do tego, że nasza skóra będzie starzała się szybciej niżeli powinna.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Opalanie – jak się nie sparzyć?

Możliwość komentowania jest wyłączona.