Bardziej Piękna · O wszystkim

Kilka niezawodnych trików dla Twoich dłoni

Dłonie to część ciała, która szczególnie rzuca się w oczy przy witaniu. Dlatego już dzisiaj powinnaś zadbać o swoje dłonie. Pomocne w tym będą informacje zawarte w tym artykule, zapraszam.

Spis treści:
1. Co kiedy pobrudzimy dłonie burakiem?
2. Trik na paznokcie
3. Sposób na trudne paznokcie
4. Sposób dla Twojej skóry dłoni

Co kiedy pobrudzimy dłonie burakiem?

Jeżeli masz ogród to pewnie wiesz ile trzeba włożyć pracy w okresie wiosennym. Wówczas często Twoje dłonie wyglądają na mocno zabrudzone. Istnieje sposób na pozbycie się niechcianych plam na dłoniach. Ten sam trik będzie działał wtedy, gdy pobrudzisz dłonie burakiem. Wystarczy, że kupisz cytrynę lub korzeń pietruszki. Ukrój plasterek świeżo startego korzenia pietruszki lub cytryny i przetrzyj swoje dłonie.

Trik na paznokcie

Jak ważne są zadbane i dobrze prezentujące się paznokcie doskonale zdajesz sobie sprawę, bo co tydzień pieczołowicie je odżywiasz i malujesz. Żeby efekt był idealny zastosuj ten jeden mały trik. Codziennie poleruj paznokcie miękką irchą lub pilniczkiem do masażu. Taki trik umożliwi Tobie przyspieszenie wzrostu płytki oraz krążenie krwi.

Jeśli mimo to masz trudności z utrzymaniem paznokci w porządku, spróbuj manicure hybrydowego. Pomoże on utrzymać paznokcie w ryzach nieco dłużej niż przy zwykłym manicure. Co więcej nie musisz w tym celu wcale iść do kosmetyczki. Okazuje się, że manicure hybrydowy w domu się opłaca – sprawdź tutaj.

Sposób na trudne paznokcie

Dbasz o swoje paznokcie dzięki czemu są piękne i zadbane. Niestety zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w których zaczynają wyglądać na zmęczone lub złamane. Wówczas przyda się Tobie nasz sposób na zmęczone i łamliwe paznokcie. Nalej do miseczki wrzątek, dodaj łyżkę siemienia lnianego i parz pod przykryciem 30 minut. Kiedy 30 minut minie zanurz w tak przygotowanej miksturze swoje palce i kąp je przez taki okres czasu ile akurat masz, zaleca się minimum 10 minut.

Sposób dla Twojej skóry dłoni

Bardzo mocno dbasz o swoje dłonie, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że to właśnie na nie najczęściej zwracana jest uwaga. Niestety zdarza się, że skóra łuszczy się. Na szczęście istnieje na to sposób. Zastosuj tygodniową kurację ziołową. Potrzebujesz do tego łyżki ziół z kwiatu lipy oraz ½ szklanki wody, łyżeczkę miodu. Do miseczki wrzuć składniki tak aby stworzyć napar z kwiatu lipy. Takim naparem możesz przemywać twarz nawet kilka razy dziennie.

Reklamy