Bardziej Piękna · O wszystkim

Makijaż – raz, a dobrze!

Nienaganny wygląd, miła aparycja, zadbane i wypielęgnowanie ciało – tego wymaga od kobiet współczesny świat. Trend ten lansują modelki i celebrytki i mimo że naturalna uroda wciąż jest w cenie, to przyzwyczailiśmy się do tego, aby ją podkreślać. W tym celu każdego dnia zaczynamy poranek od wykonania perfekcyjnego makijażu. Wielokrotnie pochłania on nie tylko dużą ilość czasu, ale i nerwów.

Kosmetyki są nietrwałe

Która z pań nie marzy o tym, aby móc wyglądać dobrze bez pomalowania rzęs maskarą, czy też podkreślenia ust szminką. Kosmetyki – nawet te dobre – mają to do siebie, że są nietrwałe. W zderzeniu z wodą, wyższą temperaturą, jedzeniem i wieloma innymi czynnikami, rozmazują się, ścierają, czy też kruszą. Jeśli chcemy wyglądać naprawdę perfekcyjnie, trudno obejść się więc bez przynajmniej kilkukrotnej korekty wykonanego rano makijażu.

Ratunek w makijażu permanentnym

Rozwój branży kosmetologicznej spowodował jednak, że znaleziono rozwiązanie tego typu kobiecych problemów. Ratunek nosi nazwę: makijaż permanentny i jest on coraz chętniej wybieraną usługą w gabinetach kosmetycznych. Zabieg polega na tym, że do skóry wprowadza się mikropigmenty, które zabarwiają ją na odpowiedni kolor. W ten oto sposób można podkreślić usta, oczy, czy też brwi. Dużą zaletą zabiegu jest naturalny efekt, który nie sprawia wrażenia „sztucznej maski”, a nadaje twarzy wyrazistości i doskonale uwypukla największe walory.

Trwała poprawa urody

Makijaż permanentny jest zabiegiem, którego efekt utrzymuje średnio od trzech do pięciu lat. Aby klienta mogła wiedzieć, jak będzie się on ostatecznie prezentował, w większości gabinetów kosmetycznych, wykonywana jest wstępna stylizacja, która pomaga ocenić, czy jest to dokładnie to, czego osoba decydująca się na makijaż permanentny oczekuje. W późniejszym okresie jest również możliwość, aby w dowolnym momencie dołożyć barwika i w ten sposób osiągnąć bardziej wyrazisty efekt. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zadowolenia z osiągniętego wyglądu. Jest to jedna z lepszych metod, służąca trwałemu poprawieniu swojej urody.

Przede wszystkim jednak jest to świetne rozwiązanie dla zdrowia – dzięki niemu nie trzeba nakładać i zmywać codziennie makijażu.

Reklamy